/Om oss
Om oss2018-09-19T15:39:49+00:00

Historien om Bergsli

Det begynte for over 60 år siden….

Med hybel som kontor og sykkel som fremkomstmiddel startet tre brødre sin beskjedne virksomhet.

Det hele startet i 1953. Brødrene Leif, Finn og Odd Bergsli så et klart behov for en effektivisering av den industrielle produksjonen her i landet. De slo sine ressurser og kunnskaper sammen, trakk med seg viten og idéer og fylt med et stort pågangsmot slo de seg sammen i et eget firma. Det ble raskt knyttet kontakter med maskinprodusenter i Europa og utstyret ble lansert på hjemmebane – dermed var grunnlaget lagt.

Iblant så brødrene muligheter andre ikke hadde sett. På Hannovermessen i begynnelsen av 60-årene lanserte de den selvkonstruert stensag som ble en ettertraktet vare som på mange måter ble et gjennombrudd for den videre vekst. Firma Bergsli er i dag en landskjent maskinleverandør blant de aller største. Videre var man så heldige og dyktige at man fikk agenturet på verdens største produsent av trebearbeidende maskiner, den italienske produsenten SCM.

Brødrene Bergsli deler matpakke og diskuterer fremtidsmuligheter.

Bergsli i nyere tid

Hybelvirksomheten ble avløst av hektisk aktivitet på ca. 4000 kvadratmeter gulv i eget industribygg i hjembyen Skien. På det meste telte virksomheten ca. 60 ansatte, fordelt på fire seperate firmaer som representerer det beste på sine områder.

Firmaet Bergsli AS er fremdeles på offensiven i den stadig pågående industrielle utvikling.
Verktøymaskiner, treindustrimaskiner, løft og håndtering. Fra en omsetning på 13 millioner i 1973, har kurven steget sakte men sikkert opp mot ca. 225 millioner (1997).

Fornøyde kunder regner oss som en pålitelig samarbeidspartner nå, men også i fremtiden.

Når vi blir kontaktet for gjenkjøp vet vi at vi har lykkes!

Ansatte

Kjetil Høllen
Kjetil HøllenDaglig Leder
Mob.: 91 36 97 40
E-post: kjetil@bergslitre.no
Dag Hegna
Dag HegnaSalgsjef
Mob.: 91 55 28 08
E-post: dag@bergslitre.no
Vidar Riis Jacobsen
Vidar Riis JacobsenSalgsingeniør
Mob.: 45 47 12 48
E-post: vidar@bergslitre.no
Anders Tveit
Anders TveitService/Reservedelssjef
Mob.: 90 14 73 24
E-post: anders@bergslitre.no
Damiano Trotta
Damiano TrottaServicetekniker
Mob.: 91 19 43 03
E-post: damiano@bergslitre.no
Ronelle H. Sandvik
Ronelle H. SandvikSekretær
Mob.: 97 05 35 68
E-post: ronelle@bergslitre.no
Morten Bergsli
Morten BergsliØkonomi
Mob.: 99 23 89 78
E-post: morten@bergslitre.no

Kontaktinfo

Telefon
35 50 35 60

Adresse
Rødmyrsvingen 88, 3735 Skien
Postboks 2846, 3702 Skien

Åpningstider
Man-fre: 07.30 — 15.30